DOLAR32,2701% 0.07
EURO35,0193% -0.07
STERLIN41,2593% 0.05
FRANG35,3849% 0.11
ALTIN2.446,02% -0,04
BITCOIN68.860,260.125

Putin: Kuzey Kore ile askeri ve teknik işbirliği konusunda müzakere edilebilecek şeyler var

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un ile görüşmesi hakkında açıklamalarda bulunan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin “Askeri ve teknik işbirliği konusunda bazı kısıtlamalar var. Rusya tüm bu kısıtlamalara uyuyor. Ama tabii ki konuşabileceğimiz, müzakere edeceğimiz ve düşünebileceğimiz şeyler var” ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Putin: Kuzey Kore ile askeri ve teknik işbirliği konusunda müzakere edilebilecek şeyler var

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kuzey Kore ile askeri ve teknik işbirliği konusunda var olan kısıtlamalara uyduklarını ancak müzakere edip düşünebilecekleri şeylerin de olduğunu söyledi.

“BAZI KISITLAMALAR VAR”

Putin, Kuzey Kore lideri Kim Jong-un ile görüşmesi hakkında Rossiya-1 devlet kanalına açıklamalarda bulundu. Rusya ile Kuzey Kore arasındaki askeri ve teknik işbirliğine değinen Putin, “Bazı kısıtlamalar var. Rusya tüm bu kısıtlamalara uyuyor. Ama tabii ki konuşabileceğimiz, müzakere edeceğimiz ve düşünebileceğimiz şeyler var. Burada da perspektifler var.” ifadelerini kullandı.

“BİZİM DE DİKKAT ETTİĞİMİZ VE MÜZAKERE ETTİĞİMİZ FIRSATLAR VAR”

Rusya’nın kendisine yeten bir ülke olduğuna dikkati çeken Putin, “Ancak mevcut kurallar çerçevesinde bizim de dikkat ettiğimiz ve müzakere ettiğimiz fırsatlar var” dedi.

“TARIM KONUSUNDA SUNABİLECEĞİMİZ ÇOK ŞEY VAR”

Kim ile müzakereleri “verimli” olarak nitelendiren Putin, bölgedeki durum ve ikili ilişkiler konusunda görüş alışverişinde bulunduklarını aktardı. Tarım konusunda Rusya’nın sunabileceği çok şey olduğunun altını çizen Putin, Çin’e giden bir kara yolu, bir demir yolu ve limandan oluşan “lojistik üçgen” projesi dahil ortak projelerin başlatılması hususunu ele aldıklarını dile getirdi.

KİM RUSYA’DAKİ ASKERİ BİRLİĞİ ZİYARET EDECEK

Putin, Kim’in Vladivostok’ta Rusya Savunma Bakanlığına ait bir askeri birliği ve bir üniversiteyi ziyaret edeceği bilgisini paylaştı.

Kaynak: AA / Politika