DOLAR32,6229% 0.26
EURO34,8111% 0.32
STERLIN40,3216% 0.33
FRANG35,7504% 0.25
ALTIN2.416,73% -0,66
BITCOIN66.255,390.772

Polonya, Rusya plakalı araçların girişini yasaklayan 5’inci ülke oldu

Ukrayna savaşı nedeniyle Avrupa ülkelerinin yaptırımlarına maruz kalan Moskova yönetime bir kötü haber daha geldi. Polonya, Rusya plakalı araçların Polonya’ya girişini yasakladı. Öte yandan geçtiğimiz gün Letonya, Litvanya, Estonya ve Finlandiya da Rusya plakalı araçların ülkeye girişini yasaklamıştı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Polonya, Rusya plakalı araçların girişini yasaklayan 5’inci ülke oldu

Polonya İçişleri Bakanı Mariusz Kaminski, Rusya plakalı araçların bu gece yarısından itibaren Polonya’ya girişinin yasaklanacağını duyurdu.

Polonya haber ajansı PAP, Kaminski’nin söz konusu açıklamayı bugün Belarus sınırında düzenlediği basın toplantısında yaptığını bildirdi.

“POLONYA’YA HİÇBİR RUS ARABASI GİREMEYECEK”

Kaminski, Rus plakalı binek araçların bu gece yarısından itibaren Polonya’ya girişinin yasaklanacağını belirterek “Rus kamyonları zaten bu yasak kapsamındaydı. Şimdi bu konuyu kapatıyoruz. Polonya’ya hiçbir Rus arabası giremeyecek.” ifadelerini kullandı. Yasağın araç sahibinin Rusya vatandaşı ya da başka bir ülke vatandaşı olmasına bakılmaksızın hem ticari hem de hususi olmak üzere, tüm araçlar için geçerli olacağı kaydedildi.

YASAĞI UYGULAYAN 5’İNCİ ÜLKE OLDU

Letonya, Litvanya ve Estonya’nın ardından Finlandiya da dün Rusya plakalı araçların ülkeye girişini yasaklamıştı. Polonya, söz konusu yasağı uygulayacağını duyuran 5’inci ülke oldu.

RUS UÇAKLARINA HAVA SAHASI ENGELİ

Kaynak: AA / Politika