DOLAR32,1921% 0.17
EURO35,0774% 0.27
STERLIN41,1700% 0.31
FRANG35,3678% 0.54
ALTIN2.427,19% -0,09
BITCOIN68.436,65-0.088

MALİ MÜŞAVİR SERDAR ŞENAY’DAN GENÇLERE VERGİ BİLİNCİ ÇAĞRISI

Yayınlanma Tarihi : Google News
MALİ MÜŞAVİR SERDAR ŞENAY’DAN GENÇLERE VERGİ BİLİNCİ ÇAĞRISI

Mali müşavirlik mesleğinin önemine dikkat çeken Serdar Şenay, gençlerin vergi bilinci konusunda bilinçlenmesi gerektiğini vurguladı. Şenay, başarı hikayeleri serisinde Hakan Solaker ile bir araya gelerek mali müşavirlik mesleğinin önemini ele aldı.

Mali müşavirlik, devlet ile vatandaş veya şirket arasındaki vergi ilişkisini düzenleyen bir köprüdür. Serdar Şenay, bu mesleğin genç nesil tarafından anlaşılması gerektiğini belirterek, “Mali Müşavirlik aslında vatandaşla şirket arasındaki vergi yükü arasındaki köprüdür. Bu noktada devletin sağlamak istediği avantajlar ve gelirler söz konusudur” dedi.

Gençlerin dijital platformlara olan ilgisinin, vergi konularını geri planda bırakabildiğini ifade eden Şenay, mali müşavirlerin gençlere bu konuları anlatması gerektiğini vurguladı. Özellikle dijital platformlarda popüler olan konuların vergi boyutunun genellikle göz ardı edildiğini söyleyen Şenay, gençlerin bu konuda bilinçlenmesinin önemli olduğunu belirtti.

Devletin gençlere vergi kolaylıkları sunduğunu ve vergi borçlarında esneklik gösterebildiğini ifade eden Şenay, “Devlet, gençlere vergi borçları konusunda destek oluyor ve ödemeleri için çeşitli kolaylıklar sağlıyor. Bu da gençlerin ticari ayaklarını daha sağlam bir zemin üzerine oturtmalarını sağlıyor” dedi.

Türkiye’deki mali müşavirlik mesleğinin Avrupa’daki meslektaşlarından farklı olduğunu belirten Şenay, özellikle İngiltere’de mali müşavirlik mesleğinin kotalı olduğunu ve farklı vergilendirme sistemleri bulunduğunu söyledi. Şenay, Türkiye’deki mali müşavirlerin vergi bilinci konusunda daha fazla çaba sarf etmeleri gerektiğini belirtti.

Serdar Şenay, gençlerin vergi bilinci konusunda bilinçlenmesinin önemine vurgu yaparak, “Geleceğinizi kolaylaştırmak ve ticari ayaklarınızı sağlam bir zemin üzerine oturtmak için vergi bilinci konusunda bilinçlenin” çağrısında bulundu.

https://businesschanneldergi.com/business-channel-dergi-147-sayi-cikti/