DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

WOOD MOOD WORKS – ENDÜSTRİ ÜRÜNLERİ TASARIMCISI OKAN GÖNEN ANLATIYOR…

Yayınlanma Tarihi : Google News
WOOD MOOD WORKS – ENDÜSTRİ ÜRÜNLERİ TASARIMCISI OKAN GÖNEN ANLATIYOR…

Endüstriyel tasarımcı Okan Gönen, uzun yıllarını yurt dışında çeşitli pozisyonlarda geçirdikten sonra pandemi döneminde hayatında önemli bir dönüm noktası yaşadı. İstanbul doğumlu olan Gönen, marka kurarak hayatını tamamen değiştirdi ve ahşap işlerine olan ilgisini keşfetti.

Yurt dışında endüstriyel projeler ve yüksek gökdelenlerde çalışmanın tasarımlarına farklı bir bakış açısı kazandırdığını belirten Gönen, pandemi döneminde doğal ahşabın sürdürülebilirliğine vurgu yaparak önemli bir dönüşüm yaşadı.

Gönen, sürdürülebilir mobilyaların önemine değinirken, doğal ahşabın uzun ömürlü ve çevre dostu olduğunu vurguladı. Markasını kurarken israfı önlemeyi, el işçiliğini ve zanaati yeniden değerlendirmeyi hedeflediğini ifade etti.

Gelecek vizyonunda ise, sürdürülebilirlik ve eğitim odaklı hedefler bulunan Gönen, Türkiye’deki meslek liselerinin eski önemine kavuşması gerektiğine dikkat çekti. Doğal ahşapla çalışmanın yanı sıra, genç neslin doğru eğitimle daha iyi yerlere gelebileceğine inandığını belirtti.

Gönen’in tasarladığı ürünlerin her birinin bir hikayesi ve ismi bulunuyor. Kendi tasarımlarını yaratırken özgün ve zarif bir tarzı benimsediğini ve müşterilerin bu ürünleri keyifle karşıladığını ifade etti.

Sonuç olarak, Okan Gönen’in ahşap işleriyle sürdürülebilirlik ve yaratıcılığa katkı sağlayan yaklaşımı, endüstriyel tasarım alanında önemli bir örnek teşkil etmektedir.