DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

TÜTÜN SEKTÖRÜNDE YÜKSELEN BİR İŞ KADINI: SİBEL ÇATAKLI’NIN BAŞARI HİKAYESİ

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
TÜTÜN SEKTÖRÜNDE YÜKSELEN BİR İŞ KADINI: SİBEL ÇATAKLI’NIN BAŞARI HİKAYESİ

Boss filtre firmasının kurucusu Sibel Çataklı, tütün sektöründeki başarı hikayesini anlattı. Çikol Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olan Çataklı, Arel Üniversitesi’nde Psikoloji bölümünü tamamlamasına rağmen tütün sektörüne yönelmiş ve 16-17 yıldır aynı alanda çalışmaktadır.

Sibel Çataklı’nın şirketi, tütün ekip, işleyip son ürünleri müşterilere sunmanın yanı sıra enerji sektöründe de faaliyet göstermektedir. Rüzgar ve güneş enerjisiyle ilgilenen şirket, aynı zamanda tütün fabrikalarına danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Genç ve enerjik bir kadroya sahip olan Sibel Çataklı, dünya çapında 55 ülkeyi dolaşarak sektöründeki farklı uygulamaları keşfetmekte ve bu deneyimleri kendi şirketinde hayata geçirmektedir. Çataklı’nın işine olan tutkusu ve heyecanı, başarılarına ayrı bir değer katmaktadır.

Geleceğe dair hedefleri arasında, şirket olarak 2024’te “Go Green” kararı alarak çevreyi ve doğayı destekleme amacı bulunan Sibel Çataklı, aynı zamanda iklim krizine karşı tütün hasatlarını Türkiye’ye kaydırarak yerel ekonomiye katkı sağlamayı hedeflemektedir.

Sibel Çataklı, işini severek yapan, girişimci ve heyecanlı bireylerin bu sektörde başarılı olabileceğini vurgulayarak, işin hobisi gibi olması gerektiğini belirtti. Kendi hobisi olarak gördüğü işiyle dünya çapında tütün ekimlerini takip eden Çataklı, seyahat etmeyi seven ve farklı kültürlerle tanışmayı isteyen herkesin bu alanda başarılı olabileceğini ifade etti.

Sibel Çataklı’nın başarı dolu hikayesi, iş dünyasında tutku, heyecan ve girişimcilikle dolu bir örnek sunmaktadır.