DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

SATIŞ MÜDÜRÜ MERİÇ ÖZTÜRK’ÜN RÖPORTAJI: ULUSLARARASI TİCARETTE KARİYER VE BAŞARI ÖYKÜSÜ!

Yayınlanma Tarihi : Google News
SATIŞ MÜDÜRÜ MERİÇ ÖZTÜRK’ÜN RÖPORTAJI: ULUSLARARASI TİCARETTE KARİYER VE BAŞARI ÖYKÜSÜ!

İstanbul, 22 Şubat 2024 – Bugün, uluslararası ticaretin önemli bir figürü olan Satış Müdürü Meriç Öztürk, iş dünyasındaki deneyimlerini ve kariyer yolculuğunu anlatan bir röportaj gerçekleştirdi. Öztürk, Global ölçekte hammadde ticareti yapan Trcon Enerji firmasında satış müdürü olarak görev yapıyor.

34 yaşındaki Öztürk, Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Fransızca kamu yönetimi mezunu ve kariyerine farklı sektörlerde staj yaparak başladığını belirtti. Özellikle pazarlama, organizasyon ve finans alanlarında deneyim kazanan Öztürk, uluslararası ticaretin karmaşıklıklarına ve müşteri ilişkilerine odaklandı.

Röportajında, Trcon Energy’nin kimyasal hammaddelerin ticaretini yaparak petrokimya tesislerinden aldıkları ürünleri bitmiş ürünler üreten firmalara sattığını açıklayan Öztürk, bu sürecin lojistik, depolama ve finansman gibi kompleks hizmetleri içerdiğini vurguladı.

Öztürk ayrıca, uluslararası ticaretin zorluklarına ve saat farkından kaynaklanan iletişim gerekliliklerine değindi. Trcon Energy’nin 30’dan fazla ülkede ofisleri olduğunu ve 400’den fazla çalışanı bulunduğunu belirten Öztürk, bu durumun sürekli olarak aktif ve dinamik bir çalışma ortamını gerektirdiğini ifade etti.

Son olarak, Öztürk, uluslararası ticarette başarılı olmanın, tutkuyla bağlılık, pozitif bakış açısı ve sürekli öğrenme isteği gerektirdiğini vurgulayarak, sektöre ilgi duyanlara ve kariyer hedefi koyanlara tavsiyelerde bulundu.

Meriç Öztürk’ün kariyer hikayesi, uluslararası ticaretin karmaşıklıklarını ve başarıya giden yolu aydınlatan bir örnek olmaya devam ediyor.