DOLAR32,5292% 0.03
EURO35,0182% 0.32
STERLIN41,4724% 0.28
FRANG36,7931% 0
ALTIN2.438,02% 0,11
BITCOIN65.073,71-0.199

LOJİSTİK SEKTÖRÜNÜN KEYİFLİ YANLARI.. HAKAN AKYOL ANLATIYOR

Yayınlanma Tarihi : Google News
LOJİSTİK SEKTÖRÜNÜN KEYİFLİ YANLARI.. HAKAN AKYOL ANLATIYOR

Demiryolu ve lojistik uzmanı Hakan Akyol, lojistik sektörünün keyifli yanlarını ve kariyerine dair deneyimlerini anlattı. Hakan Akyol, 1966 yılında doğduğunu ve 1992 yılından beri lojistik sektöründe faaliyet gösterdiğini belirtti. Son 15 yılını demiryolu sektöründe geçiren Akyol, şu anda Dep Intermoda Çekya’nın Türkiye temsilciliğini yapmaktadır.

Hakan Akyol’un lojistik sektörüne olan ilgisi, Almanca öğretmenliği mezunu olmasından kaynaklanmaktadır. Alman ekolünün disiplinini benimseyen Akyol, dış ticaret ve lojistik şirketlerinde Almanca bilgisinin avantajını kullanarak sektöre adım atmıştır. Akyol, özellikle demiryolu sektöründe geçirdiği son 15 yılda bu alanda önemli yatırımlar ve projelere imza atmıştır.

Hakan Akyol’un bağlı olduğu holding, Avrupa genelinde büyük çaplı demiryolu yatırımları yapmaktadır. Akyol, holdingin Türkiye’deki demiryolu projelerine liderlik ettiğini ve bölgesel olarak genişlemeyi hedeflediklerini belirtmiştir. Bu çerçevede, Balkan ülkeleri başta olmak üzere Avrupa ile Türkiye arasındaki demiryolu bağlantılarını geliştirmeyi amaçlamaktadır.

Akyol, lojistik sektöründe uzun yıllarını geçirmiş bir profesyonel olarak genç kuşaklara mentorluk yapmayı ve bilgi paylaşmayı önemsemektedir. Bu nedenle, demiryolu ve lojistik konularında eğitimler vererek sektördeki genç yeteneklerin yetişmesine katkıda bulunmaktadır. Akyol’un gelecek vizyonu, emekli olmak istemesine rağmen sektörde aktif bir rol oynamak ve gençlerin gelişimine katkı sağlamak şeklinde şekillenmektedir.

Gençlere tavsiyelerde bulunan Hakan Akyol, lojistik sektöründe başarılı olmak için stres yönetimi, insan yönetimi ve uluslararası ilişkilerde dil bilgisinin önemli olduğunu vurgulamıştır. Lojistik sektörünün ticaretin temelini oluşturduğunu belirten Akyol, gençlerin bu sektörde kariyer yaparken uluslararası düzeyde iletişim kurabilme yeteneklerini geliştirmelerini önermiştir.

Hakan Akyol’un deneyimleri, lojistik sektörünün keyifli yanlarını ve sektöre olan katkılarını ön plana çıkarmaktadır. Akyol’un liderlik ettiği projeler ve gelecek vizyonu, Türkiye’nin lojistik sektöründeki gelişimine önemli bir katkı sağlamayı hedeflemektedir.