DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

İNŞAAT MÜHENDİSİ AYŞENUR YÜCEL’İN DİJİTAL DÖNÜŞÜM RÖPORTAJI!

Yayınlanma Tarihi : Google News
İNŞAAT MÜHENDİSİ AYŞENUR YÜCEL’İN DİJİTAL DÖNÜŞÜM RÖPORTAJI!

İnşaat sektöründe teknolojinin rolü giderek artıyor ve bu değişim, sektörde çalışan profesyonellerin deneyimlerini ve bakış açılarını da etkiliyor. Sakarya Üniversitesi İnşaat Mühendisliği mezunu olan Ayşenur Yücel, inşaat mühendisliği kariyerinde edindiği tecrübeleri ve dijital dönüşümün sektöre etkilerini Unity Tekstil’in “Perspektif” programında paylaştı.

Yaklaşık on yıldır Türkiye’de çeşitli projelerde görev alan ve sonrasında Almanya’da inşaat malzemeleri satış müdürü olarak çalışmaya başlayan Yücel, röportajında kariyer yolculuğunu ve sektördeki teknolojik değişimleri detaylı bir şekilde anlattı.

Yücel, inşaat mühendisliğinin duygusal olarak inişli çıkışlı bir alan olduğunu belirtirken, tamamlanan bir projenin toplum tarafından benimsenmesinin tüm stresi unutturduğunu vurguladı. Teknolojik gelişmelerin sektöre etkisi hakkında konuşan Yücel, Building Information Modeling (BIM) gibi yazılımların proje planlamasını ve risklerin önceden öngörülmesini kolaylaştırdığını dile getirdi.

Türkiye’den Almanya’ya geçiş sürecini de paylaşan Yücel, farklı bir ülkede çalışmanın zorluklarını ve kazanımlarını aktardı. Ayrıca, inşaat mühendisliği alanından satış müdürlüğüne geçişini ve bu değişiklikle ilgili deneyimlerini de paylaştı.

Yücel, kariyer yolculuğunda hedeflerinin devam eden dijital dönüşüm sürecine katkıda bulunmak olduğunu ve kişisel olarak sürekli öğrenme ve gelişmeye açık olduğunu vurguladı. Son olarak, genç meslektaşlarına teknolojiyi yakından takip etmeleri ve dürüst iletişim içinde olmaları tavsiyesinde bulundu.

Ayşenur Yücel’in deneyimlerinden ve görüşlerinden ilham almak ve dijital dönüşüm sürecinde inşaat sektörünün geleceğine dair daha fazla bilgi edinmek için Unity Tekstil’in “Perspektif” programının tamamını izleyebilirsiniz.