DOLAR32,4779% 0.05
EURO34,7163% 0.44
STERLIN40,5143% 0.29
FRANG35,6766% 0.32
ALTIN2.479,06% -0,30
BITCOIN2.008.448-2.956

BUSİNESS COACHİNG GURU SERAP ÇELEN’İN ETKİLEYİCİ HİKAYESİ!

Yayınlanma Tarihi : Google News
BUSİNESS COACHİNG GURU SERAP ÇELEN’İN ETKİLEYİCİ HİKAYESİ!

Son zamanlarda iş dünyasında dikkat çeken bir isim olan Serap Çelen, işletme eğitimi aldığı ODTÜ’den mezun olduktan sonra uzun yıllar Merkez Bankası’nda çalışmıştır. Ancak, kariyerindeki dönüm noktası, Finansbank’ta proje finansmanı ve kredi tahsisleri alanında çalıştığı dönemde yaşanmıştır. Burada elde ettiği deneyimler, onu iş dünyasının farklı bir alanına, yani koçluğa yönlendirmiştir.

Koçluk eğitimini tamamladıktan sonra LC Waikiki’de liderlik gelişim monitörü ve yöneticisi olarak beş yıl geçiren Çelen, bu süreçte önemli başarılar elde etmiştir. Koçluk, Çelen’e göre, bireyin iç sesini dinleyip farkındalık yaşadığı bir süreçtir. Yönetici koçluğu ise, değişimi ve gelişimi destekleyen bir hizmet olarak karşımıza çıkar.

Çelen’in vurguladığı gibi, koçluk hizmeti özellikle kronik yorgunluk, zaman yönetimi sorunları, ekip performansı ve değişim projelerini yöneten yöneticiler ve liderler için uygun bir çözümdür. Gölge koçluk ise, yöneticinin iş hedefleri üzerinde odaklanıp davranışlarını geliştirmesine yardımcı olan etkili bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır.

Çelen’in deneyimleri ve başarıları, iş dünyasında liderlik ve koçluk konularında önemli bir referans noktası oluşturuyor. Gelecek planları arasında uluslararası projelerde yer almak ve farklı iş modellerini öğrenmek bulunmaktadır. Bu tutku ve hedefler, Çelen’i iş dünyasında daha da önemli bir konuma taşıyabilir ve onu daha geniş bir kitleye ulaştırabilir.

YORUM YAP