DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

BİLGİSAYAR MÜHENDİSİ VE YAZILIM UZMANI OKAN PULUKÇU İLE SÖYLEŞİ BAŞLIYOR!

Yayınlanma Tarihi : Google News
BİLGİSAYAR MÜHENDİSİ VE YAZILIM UZMANI OKAN PULUKÇU İLE SÖYLEŞİ BAŞLIYOR!

Teknoloji dünyasının başarılı isimlerinden biri olan Okan Pulukçu, bilgisayar mühendisi ve yazılım uzmanı olarak 15 yılı aşkın bir süredir sektörde yer alıyor. Pulukçu, son zamanlarda ekose konfeksiyon programında Selin Ceylan’ın konuğu olarak kendisini ve kariyerini detaylarıyla paylaştı.

Geçtiğimiz 15 yılda Türkiye’nin önde gelen bankaları ve GSM operatörleri gibi kuruluşlarda görev alan Pulukçu, sonrasında İngiltere’ye yerleşerek kendi yazılım firmasını kurdu. Londra merkezli olan bu firma, 6 yıldan uzun bir süredir faaliyet gösteriyor. Aynı zamanda Türkiye’de de bir yazılım firması bulunmakta.

Söyleşide Pulukçu, şu anda Türkiye ve İngiltere’de birçok start-up’a ve orta ölçekli işletmelere yazılım hizmetleri sunduklarını açıkladı. Mobil uygulamalardan e-ticaret portallarına kadar geniş bir yelpazede ürünler geliştirdiklerini ve son teknolojileri yakından takip ettiklerini belirtti. Ayrıca, yapay zeka ve artırılmış gerçeklik gibi alanlarda da çalışmalarını sürdürdüklerini vurguladı.

Meslektaşları arasında fark yaratan özelliklerinden biri olan işkolik olmasıyla tanınan Pulukçu, sürekli kendini geliştirmeye ve öğrenmeye odaklanmasını vurguladı. Gelecekte dünya çapında bir marka olmayı hedeflediğini ve bu doğrultuda İngiltere’deki faaliyetlerinin kendilerini bu hedefe bir adım daha yaklaştırdığını ifade etti.

Söyleşinin sonunda, Pulukçu yeni mezunlara ve sektöre adım atmak isteyenlere, pes etmeden sürekli öğrenmeye devam etmeleri tavsiyesinde bulundu. Pulukçu’nun motivasyon dolu sözleriyle sona eren söyleşi, teknoloji dünyasına ilgi duyanların ve kariyerlerini bu alanda geliştirmek isteyenlerin ilgisini çekecek nitelikteydi.

Bu görüşme, teknoloji alanında başarılı bir kariyerin nasıl oluşturulabileceğine dair ilham verici bir örnek sunarken, gelecek için umut verici bir vizyon ortaya koyuyor.