DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Bakan Yerlikaya yeni uygulamayı anlattı: İstanbul’da başladı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Bakan Yerlikaya yeni uygulamayı anlattı: İstanbul’da başladı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, terörle mücadele konusunda açıklamalarda bulundu. Bakan Yerlikaya, son 90 günde 43 bin 90 operasyon düzenlendiğini ve bu operasyonlarda 258 teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu. Düzensiz göçmenlerle ilgili verileri paylaşan Bakan Yerlikaya, operasyonlarla son 90 günde 75 bin 442 düzensiz göçmen yakalandığını ve 32 bin 563’ünün sınır dışı edildiğini açıkladı. Bakan Yerlikaya, kaçak göçle mücadelede yeni başlatılan uygulamayı anlattı. Bakan Yerlikaya, İstanbul’un pilot il olarak seçildiğini belirtti.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, terörle mücadele ve düzensiz göç konularına ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Yerlikaya, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

Artık terörün kapımıza dayanmasını beklemiyor, tehdit nereden geliyorsa, 1 terörist varsa kaynağından etkisiz hale getiriyoruz.

40 yıldır sorunlarımızın başında yer alan terör bitme noktasına geldi. Bir daha terör nedeniyle tek bir kulübemiz dahi kalmayacaktır.

Terörü ve terörizme karşı mücadeleyi bir politika olarak kesintisiz sürdürdük ve sürdürmeye devam edeceğiz.

İçişleri Bakanlığı olarak biz içeride Savunma Bakanlığı sınır hattı ve ötesinde, MİT istihbarat ile uyum içinde amansız bir mücadele veriyoruz.