DOLAR32,5519% 0.13
EURO35,1133% 0.27
STERLIN41,4855% 0.1
FRANG36,8372% 0.16
ALTIN2.443,93% 0,47
BITCOIN65.138,56-0.688

AMELİYATHANE SORUMLU HEMŞİRESİ GÖKHAN OKUYUCU’NUN HİZMETLERİNİN ARDINDAKİ HİKAYE

Yayınlanma Tarihi : Google News
AMELİYATHANE SORUMLU HEMŞİRESİ GÖKHAN OKUYUCU’NUN HİZMETLERİNİN ARDINDAKİ HİKAYE

Bartın doğumlu ve sağlık mesleğini Karabük’te tamamlayan Gökhan Okuyucu, 2007 yılından beri ameliyathane sorumlu hemşiresi olarak kamu hastanesinde görev yapıyor. Bu önemli sağlık profesyoneli, insanlara yardım etme arzusuyla yola çıktığı kariyerinde sabrı, empatiyi ve insan sevgisini esas alıyor.

Gökhan Okuyucu, geçtiği röportajda mesleğinin başında nasıl karar verdiğini ve hemşirelik mesleğindeki kariyer yolculuğunu anlatıyor. İlkokuldan itibaren sağlık alanına ilgi duyan Okuyucu, büyüyünce doktor olmayı istese de, hemşirelik mesleğini seçerek insanlara yardım etme yolunda ilerlemiş.

Ameliyathane sorumlu hemşiresi olarak, her gün pek çok yaşam kurtarıcı müdahalede bulunan Okuyucu, mesleğindeki başarısını sabrı ve insan sevgisiyle ilişkilendiriyor. Ona göre, hastaları bir annenin, bir babanın sevgi ve şefkatiyle görmek, etkili bir sağlık hizmetinin temelini oluşturuyor.

Ancak mesleğin zorlu yanları da yok değil. Zaman yönetimi, özellikle beklenmedik acil durumlarda müdahale etme baskısı gibi faktörler, Okuyucu gibi sağlık profesyonellerini zaman zaman zorlayabiliyor. Ancak o, mesleğinin getirdiği zorlukları empatiyle ve insan sevgisiyle aşmayı başarıyor.

Gökhan Okuyucu’nun mesleki hayatında karşılaştığı zorluklara rağmen, mesleğini sevgi, özveri ve insana duyduğu saygıyla icra ettiği açıkça görülüyor. Onun hikayesi, sağlık sektöründe çalışanların önemini ve özverisini bir kez daha gözler önüne seriyor.