DOLAR32,5890% 0.25
EURO35,1023% 0.3
STERLIN41,5677% 0.36
FRANG36,8904% 0.31
ALTIN2.452,29% 0,81
BITCOIN65.485,560.008

AKADEMİSYEN ÖZLEM ÜLKÜ BULUT’TAN SAĞLIK VE TEKNOLOJİ UYARISI

Yayınlanma Tarihi : Google News
AKADEMİSYEN ÖZLEM ÜLKÜ BULUT’TAN SAĞLIK VE TEKNOLOJİ UYARISI

Türkiye’de bir vakıf üniversitesinde görev yapan akademisyen Özlem Ülkü Bulut, sağlık ve teknoloji alanında önemli açıklamalarda bulundu. Bulut, kendi alanındaki uzmanlık konuları olan emzirme, doğum ve kadın hastalıkları üzerine bilgi ve deneyimlerini paylaştı.

Lisans eğitimini tamamladıktan sonra altı yıl boyunca hastanelerde yoğun bakım alanında çalışan Bulut, daha sonra lisansüstü eğitim alarak akademik kariyerine adım attı. Kadın doğum alanındaki akademik çalışmalarına odaklanan Bulut, özellikle emzirme konusundaki uzmanlığıyla dikkat çekiyor.

Bulut, gönüllülük esasına dayalı çalışmalar yürüterek, aldığı eğitimleri sağlıkla birleştirerek kadınlara faydalı olmayı hedeflediğini belirtti. Ayrıca, ulusal ve uluslararası düzeyde proje danışmanlığı yaptığını ve öğrencilere yönelik bir sanat simülasyon laboratuvarı projesi üzerinde çalıştığını açıkladı.

Akademisyen Bulut, sağlık alanındaki projelerinde teknolojinin önemine vurgu yaparak, yapay zeka teknolojisinin sağlık çalışanlarının iş yükünü azaltmada etkili olabileceğine inandığını ifade etti. Ayrıca, özellikle sağlık alanında okuyan üniversite öğrencilerine dijitalleşen dünyada teknolojiye ayak uydurmanın gerekliliğini vurgulayarak, bu sayede daha etkili bakım sağlanabileceğini söyledi.

Özlem Ülkü Bulut’un sağlık ve teknoloji konularındaki bu önemli açıklamaları, hem akademik hem de sağlık alanındaki gelişmeleri takip edenler için dikkat çekici bir uyarı niteliği taşıyor.