DOLAR32,5890% 0.25
EURO35,1023% 0.3
STERLIN41,5677% 0.36
FRANG36,8904% 0.31
ALTIN2.452,29% 0,81
BITCOIN65.485,560.008

Ahmet Davutoğlu ve Zekeriya Yapıcıoğlu bir araya geldi

Yayınlanma Tarihi : Google News
Ahmet Davutoğlu ve Zekeriya Yapıcıoğlu bir araya geldi

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu ile mecliste bir araya geldi. İsrail-Filistin çatışmasına ilişkin değerlendirmelerde bulunuldu.

Filistin insanlığın meselesidir

Ahmet Davutoğlu, Filistin meselesinin sadece Arapların ve Müslümanların değil, insanlığın meselesi olduğunu ifade etti. Filistinlilerin yurtlarından 75 yıldır mahrum bırakılmış bir halk olduğunu da ekledi.

“Son yaşananların en önemli sebebi de aylardır Filistin’de Mescid-i Aksa’ya yönelik saldırıların uluslararası toplumun ve İslam dünyasının gözü önünde açıkça yapılması. İsrail polisinin köpeklerle, postallarla kutsal bir mekana girmesi ve bu konuda İslam dünyasının duyarsızlığı, arkasından normalleşme süreçleriyle Filistinlilerin yalnız bırakılması ve Filistinliler ‘biz kaderimize terk edildik’ diye düşünmeye başladı. Son olarak Binyamin Netanyahu’nun BM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada Filistin’in olmadığı bir harita kullanması ve buna yine uluslararası toplumun sessiz kalması.”

Ümit ederiz ki en kısa zamanda bir ateşkes olur

Filistin davasının olumsuz görüntülerle gölgede bırakılmaması gerektiğini belirten Davutoğlu, “Ümit ederiz ki en kısa zamanda bir ateşkes olur.” diye konuştu. Ayrıca Davutoğlu, Mescid-i Aksa’nın ve Kudüs’ün statüsünün değişmeyeceği bir süreç başlatılması gerektiğini söyledi.