DOLAR32,5266% 0.23
EURO34,8870% 0.44
STERLIN40,7118% 0.61
FRANG35,7752% 0.48
ALTIN2.489,19% 1,09
BITCOIN2.001.901-4.464

“UZMAN PSİKOLOG ZEYNEP ÖDEMİŞ, OBSESİF KOMPÜLSİF BOZUKLUK ÜZERİNE DETAYLI BİR ANLATIMDA BULUNDU!”

Yayınlanma Tarihi : Google News
“UZMAN PSİKOLOG ZEYNEP ÖDEMİŞ, OBSESİF KOMPÜLSİF BOZUKLUK ÜZERİNE DETAYLI BİR ANLATIMDA BULUNDU!”

Youtube’da yayınlanan bir video, uzman psikolog Zeynep Ödemiş’in Obsesif Kompülsif Bozukluk (OKB) konusundaki bilgi ve deneyimlerini paylaştığı bir platforma dönüşüyor. Video, klinik psikologlar Deniz ve Esranur’un da katılımıyla zenginleşiyor.

Obsesif Kompülsif Bozukluk, toplumda yaygın olarak görülen bir rahatsızlık olmasına rağmen, birçok kişi tarafından anlaşılamayan ve doğru şekilde ele alınmayan bir konu. Psikolog Zeynep Ödemiş, bu video aracılığıyla OKB’nin kök psikolojik nedenlerini, belirtilerini ve tedavi yöntemlerini detaylı bir şekilde açıklıyor.

Videoda, OKB’nin genellikle 20’li ve 30’lu yaşlarda ortaya çıktığı, ancak çocukluk ve ergenlik dönemlerinde de görülebileceği vurgulanıyor. Obsesyonlar olarak adlandırılan tekrarlayan düşüncelerin ve bunlara karşı geliştirilen kompulsiyonların işlevselliği nasıl etkilediği konusunda psikologlar, izleyicilere detaylı bir bakış sunuyor.

Video, sadece belirtilerle sınırlı kalmayarak OKB’nin genetik, nörolojik, ve öğrenilen davranışlar gibi çeşitli nedenlerini de ele alıyor. Psikologlar ayrıca, OKB’nin tedavi süreçlerini ve bu konuda nasıl yardım alınabileceğini anlatarak izleyicilere kapsamlı bir bilgi sunuyor.

İzleyiciler, bu video aracılığıyla Obsesif Kompülsif Bozukluk hakkında daha fazla bilgi edinirken, psikolog Zeynep Ödemiş’in açıklayıcı ve anlaşılır anlatımından faydalanıyorlar.

YORUM YAP