DOLAR32,2494% 0.07
EURO35,0152% 0.1
STERLIN41,3964% 0.53
FRANG35,2838% 0.09
ALTIN2.412,01% 0,09
BITCOIN67.328,40-2.818

“SİBER GÜVENLİK UZMANI FATİH TANRIVER’DEN YAPAY ZEKA VE GÜVENLİK ÜZERİNE SÖYLEŞİ”

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
“SİBER GÜVENLİK UZMANI FATİH TANRIVER’DEN YAPAY ZEKA VE GÜVENLİK ÜZERİNE SÖYLEŞİ”

Siber güvenlik alanında 12 yıldır faaliyet gösteren ve Prismvault Savunma Teknolojileri’nin kurucusu olan Fatih Tanrıver, yapay zeka ve güvenlik konularında önemli açıklamalarda bulundu. Tanrıver’in verdiği röportajda, yapay zekanın kötü niyetli amaçlarla kullanılmasının siber güvenlik açısından ciddi bir tehdit oluşturduğunu belirttiği öğrenildi.

Tanrıver, yapay zekanın siber suçlular tarafından deep fake gibi tekniklerle insanları kandırmak için kullanılabileceğine dikkat çekti. Ayrıca, yapay zeka sayesinde gerçek ve sahte içeriklerin ayırt edilmesinin zorlaşacağını vurguladı.

Prismvault Savunma Teknolojileri’nin siber güvenlik alanında Arge çalışmaları yaptığını ve kurumlara penetrasyon testleri, regülasyon uyumluluğu gibi hizmetler sunduğunu belirten Tanrıver, yerli iş gücüyle yurt dışına açılarak global pazarda rekabet etmeyi hedeflediklerini ifade etti.

Tanrıver’in söyleşisi, siber güvenlik ve yapay zeka konularına ilgi duyanların dikkatini çekerken, güvenlik alanında gelişen teknolojiler ve alınması gereken önlemler konusunda kamuoyunu bilgilendirmeyi amaçlıyor.