SEYHAN SOYLU’DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMA « SEKTÖREL HABER MERKEZİ

30 Temmuz 2021 - 11:42

SEYHAN SOYLU’DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMA

SEYHAN SOYLU’DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMA
Son Güncelleme :

03 Aralık 2020 - 7:53

146 views

Atkivist Gazeteci Seyhan Soylu, sosyal medya hesabı üzerinden önemli açıklamalarda bulundu…

https://www.instagram.com/p/CIRbt83hmC3/

KAMUOYUNUN DİKKATİNE

Ben Seyhan Soylu. Aktivistim. Gazeteciyim. Haberciyim. Sosyal medya Fenomeniyim. Bana değer veren ve sözlerimi tavırlarımı önemseyen Milyonlarca takipçim var.
Doğrunun ve Hakkın yanındayım. Mazlumun, garip- gurebanın tarafındayım. Hep öyle oldum. Hep öyle olacağım. Milliyetçi ve mukeddasatçıyım. Vatanımı canımdan aziz bilirim. Türk Bayrağı kutsalımdır… Hukukun üstünlüğüne ve adalete inanırım, sığınırım.
Hakkımda uygulanacak özgürlüğümü kısıtlayacak kararla ilgili sözlerim var.
Bu sözler sadece cezanın nasıl oluştuğuyla ilgili bilgidir;
Bundan 6 ay kadar önce şarkıcı Yeşim Salkım beni aradı. Konuşurken konu Murat Övünç ‘ün sosyal medyadaki popülaritesine geldi.

Yeşim, benden, Murat’ın kendisini takip etmesini istedi. Ben de bunun üzerine Murat’ı arayıp direkt sordum. Amacım iki samimi görüştüğüm insanı ortak paydada buluşturmaktı.
Paralel de Yeşim’in olduğunu bilmeyen Murat telefonda
” Abla o kadına beni ne olur bulaştırma, onu takip etmek istemiyorum “dedi.
Bunu duyan Yeşim Salkım çıldırdı ve ağzına geleni saydı.
Ertesi gün de Murat’ın eski bir röportajından birinden bir bölümü cımbızlayarak sayfasında yayınladı. Murat’ın adeta sosyal linçe uğramasına neden oldu…
Aynı Yeşim Salkım, yine aynı gün sayfasında Cumhurbaşkanımıza hakaret içeren sözler de sarf etmişti.
Arkadaşım olduğu için Yeşim’i arayarak “Yapma! Seversin, sevmezsin ama o makama saygı duymak zorundasın” deyince, aklınca, bana da, ülkemize de ve Sn Cumhurbaşkanımız hakkında da suç unsuru sayılacak kelamlar etti.
Onu bu konuda da uyardım.
Uyarımı dikkate aldı tırsarak dinledi. Sayfasında yayınladığı o videoyu hemen kaldırdı.
Buna tüm takipçiler şahit oldu.
Telefondaki konuşmamızda da hızını alamadı tartıştık. Trip attı, kapattı.
Ben Murat’ın videosunun tamamını izledim.
Ne suç unsuru sayılacak bir söz, ne de linç edilmeyi hak edecek bir şey söylememişti.
Murat linç yiyince, biraz öfkeli, biraz da sahne Show’unda haddini aşarak Or.. pu deyince, ben de şok oldum. Yeşim Salkım, bu sözleri hemen piara, reklama çevirdi.
Bir baktım ki Yeşim, Murat Övünç ‘e “konuşmama tedbiri” alırken, bana da tedbir aldırmış..
Bu tedbiri “1. Aile mahkemesinden” aldırmış.
Tebligatı aldım…
Sosyal Medya’da bu olayın sebebini üstü kapalı anlatınca panikledi. Paniklemesinin sebebi Murat değildi. CUMHURBAŞKANIMIZ SN. @rterdogan ’a sarf ettiği sözlerdi.
Öyle bir panik ve hırs yapmış ki, o tarihten sonra, hemen mahkemeye bir daha başvurup hakkımda tazyik hapsi talebinde bulundu.
Mahkeme dört gün tutuklu kalmam için disiplin cezası verdi. Verilen cezayı perşembe günü (03/12/2020) “Bakırköy Kadın Tutukevi”ne şerefle gireceğimden Hâkim Bey de emin olsun. Hâkime, “beni susturmak istemesinin sebebi, Sn Cbk hakaret ettiğini kamuoyunla paylaşamam içindir! Bu konuda dava açtım. Davanın sonucunu bekleyin.” desem de savunmamı dinlemedi bile…
Bu ön yargı, şahsıma mı, susturulmak istenip, Cumhurbaşkanlığı makamının hakkını koruduğum için midir? Bu ceza, hangi gerekçe ve ön yargıyla verildi, bilemedim! Ama haklarımı arayacağım. Burası bir hukuk devleti…
Çıkınca konuyu #Hsyk , Anayasa Mahkemesi ve insan hakları mahkemesine götüreceğim.
Saygılarımla…
Seyhan Soylu

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.