SAĞLIK ÇALIŞANLA EK ÖDEME KİMLERE VERİLECEK ? « SEKTÖREL HABER MERKEZİ

3 Ağustos 2021 - 18:42

SAĞLIK ÇALIŞANLA EK ÖDEME KİMLERE VERİLECEK ?

Sağlık Bakanlığı, 81 ilin sağlık müdürüne, sağlık personellerine ek ödeme yapılması kararının yer aldığı…www.sektorelhabermerkezi.com’da

SAĞLIK ÇALIŞANLA EK ÖDEME KİMLERE VERİLECEK ?
Son Güncelleme :

18 Haziran 2021 - 12:21

32 views

Sağlık Bakanlığı, 81 ilin sağlık müdürüne, sağlık personellerine ek ödeme yapılması kararının yer aldığı bir genelge gönderdi

Koronavirüsle mücadele kapsamında aşı uygulaması sürecinde son bir haftada ciddi bir atak yapan Türkiye, aşılamada günlük 1 milyon dozu geçti.

Hal böyle olunca hastanelerdeki aşı odalarında çalışan personelin iş yükü de arttı. Bu kapsamda Sağlık Bakanlığı 81 ilin sağlık müdürlüğüne, sağlık personeline ek ödeme yapılması konulu genelge gönderdi.

Peki ek ödeme kimlere verilecek? Özel hastane personeline ek ödeme verilecek mi? Özel sağlık kuruluşlarında görevli personele ek ödeme yapılacak mı? İşte detaylar…

KİMLER BU ÖDEMEDEN FAYDALANABİLECEK?

Sağlık Bakanlığı, “Koranivürs Pandemisi Nedeniyle Oluşturulan Aşı Odalarında Görev Yapan Personele Ek Ödeme” konulu genelgeyi 81 ilin sağlık müdürlüğüne gönderdi.

Covid-19 salgınının ortadan kaldırılması amacıyla aşı çalışmalarının hızlandırıldığının vurgulandığı genelgede, aşı odalarında görevlendirilen personele motivasyonlarının artırılması amacıyla ek ödeme yapılacağı kaydedildi.

Buna göre, ilgili yönetmelik kapsamındaki personelden Covid-19 için oluşturulan aşı odalarında aşı yapmak için görevlendirilenlere yapılacak ek ödeme, tabipler için yüzde 30, tabip dışı sağlık hizmetleri sınıfı personel için yüzde 100 artırımlı uygulanacak.

Tabip dışı sağlık hizmetleri sınıfı personel için hesaplanan tutar, 209 sayılı kanunun 5’inci maddesi uyarınca ödenen sabit ek ödeme tutarından mahsup edilmeden ödenecek.

Ayrıca ikinci ve üçüncü basamak sağlık tesislerinde ilgili ek ödeme yönetmeliği kapsamında bulunan personele 1 Nisan 2021’den geçerli olmak üzere 4 ay süreyle ek ödeme yapılacak.

Sağlık çalışanlarına ek ödeme 2021: Ek ödeme kimlere verilecek? #1

İKİNCİ VE ÜÇÜNCÜ BASAMAK SAĞLIK TESİSLERİ

Eğitim ve araştırma hastanesi olmayan Devlet Hastaneleri

Özel Dal Hastaneleri

SSK Hastaneleri ve

Diğer resmi kurum hastaneleri anlaşılır.

İKİNCİ BASAMAK ÖZEL SAĞLIK KURULUŞLARI

Özel Hastaneler Yönetmeliği’ne göre ruhsat almış özel hastaneler ile Ayakta Teşhis ve Tedavi Yapılan Özel Sağlık Kuruluşları Hakkında Yönetmelik kapsamında açılan özel tıp merkezleri ve özel dal merkezleri anlaşılacaktır.

ÜÇÜNCÜ BASAMAK SAĞLIK KURULUŞLARI

Eğitim ve araştırma hastaneleri,

Özel dal eğitim ve araştırma hastaneleri ile

Üniversite hastaneleri anlaşılacaktır.

Kaynak: ensonhaber.com

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.