DOLAR32,6229% 0.26
EURO34,8111% 0.32
STERLIN40,3216% 0.33
FRANG35,7504% 0.25
ALTIN2.416,73% -0,66
BITCOIN66.255,390.772

“PROF. DR. SUAT DOĞANCI HD PELVİK VENÖZ HASTALIK PROGRAMINDA KADIN SAĞLIĞINA IŞIK TUTUYOR”

Yayınlanma Tarihi : Google News
“PROF. DR. SUAT DOĞANCI HD PELVİK VENÖZ HASTALIK PROGRAMINDA KADIN SAĞLIĞINA IŞIK TUTUYOR”

Günümüzde kadın sağlığına dair bilinçlenme ve erken tanı konuları önemli bir yer tutuyor. Türk televizyonlarında yayınlanan “SUAT DOĞANCI HD Pelvik Venöz Hastalık Business Channel programı,” kadınların sıklıkla ihmal ettiği pelvik venöz hastalığına odaklanarak sağlık alanında farkındalık yaratıyor.

Programın konuğu olan Profesör Doktor Suat Doğancı, kalp damar cerrahisi uzmanı olarak bilinirken, programa katılarak pelvik venöz hastalığın önemine vurgu yapıyor. Programın ana teması, kadınların genellikle jinekolojik muayenelere gerektiği kadar önem vermemesi ve pelvik venöz hastalığın bu nedenle “gizli” kalması üzerine yoğunlaşıyor.

Pelvik venöz hastalığı, kronik pelvik ağrı, genital bölgede varisli damarlar ve atipik bacak varisleri gibi belirtilerle kendini gösteriyor. Program, bu belirtilerle karşılaşan kadınların genellikle başka uzmanlık alanlarına yönlendirildiğini ve pelvik venöz hastalığın teşhisinin gecikebileceğini vurguluyor.

Prof. Dr. Suat Doğancı, programa katılarak hastaların erken tanı ve tedaviye yönlendirilmesi gerektiğini vurguluyor. Pelvik venöz hastalığın tanısı, detaylı bir hasta hikayesi, fizik muayene ve jinekolojik görüntüleme çalışmaları ile konulabilmektedir.

Bu televizyon programı, pelvik venöz hastalığa dair farkındalığı artırarak, kadınları erken tanı ve tedaviye yönlendirmeyi amaçlamaktadır. Sağlıklarını ihmal etmeyen ve belirtiler karşısında uzman yardımı alan kadınların sayısını artırmayı hedefleyen program, kadın sağlığında bilinçlenmeye katkıda bulunuyor. Program, izleyicilere pelvik venöz hastalık konusunda bilgi sağlayarak, bu alandaki farkındalığı artırma misyonunu sürdürüyor.