DOLAR32,5890% 0.25
EURO35,1023% 0.3
STERLIN41,5677% 0.36
FRANG36,8904% 0.31
ALTIN2.452,29% 0,81
BITCOIN65.485,560.008

NEXTGEN HUMAN RESOURCES.. ELİF TUNÇ ANLATIYOR…

Yayınlanma Tarihi : Google News
NEXTGEN HUMAN RESOURCES.. ELİF TUNÇ ANLATIYOR…

İnsan kaynakları uzmanı Elif Tunç, Almanya’da doğup büyüyerek kariyerine yoğunlaşmış bir isimdir. 37 yaşındaki Tunç, deneyimlerini ve gözlemlerini paylaşmak üzere bir televizyon programına konuk olmuştur.

Programda Tunç, insan kaynakları alanında yaşanan boşluklara dikkat çekmiş ve bu boşlukların kendi eğitim ve deneyimleriyle nasıl doldurulabileceğini anlatmıştır. Ayrıca, Almanya’da başladığı kariyerine odaklanarak, insan kaynaklarına olan ilgisini ve uzmanlığını geliştirmiştir.

Bu süreçte, Almanya’daki insan kaynaklarıyla Türkiye’deki farklarını da vurgulamıştır.

Kendi deneyimlerinden yola çıkarak, iş dünyasındaki pratik bilgilerin teorik bilgilerle birleştirilmesinin önemini vurgulamıştır. Bunun sonucunda, kendi şirketi olan “Next Gen Human Resources”ı kurarak, yeni nesil insan kaynakları eğitimleri vermeye başlamıştır.

Tunç, aynı zamanda insan kaynaklarının sadece teorik bilgilerle değil, pratik becerilerle de desteklenmesi gerektiğini belirtmiştir.

Ayrıca, yapay zeka kullanımında dikkat edilmesi gereken noktaları ve cinsiyetçi yaklaşımlara karşı objektifliğin önemini vurgulamıştır.

Tunç’un mesajı, insan kaynaklarının öneminin artması gerektiğini ve bu alana daha fazla yatırım yapılması gerektiğini dile getirmiştir.

 

https://businesschanneldergi.com/business-channel-dergi-152-sayisi-cikti/