DOLAR32,2701% 0.07
EURO35,0193% -0.07
STERLIN41,2593% 0.05
FRANG35,3849% 0.11
ALTIN2.446,02% -0,04
BITCOIN68.860,260.125

MEKATRONİK MÜHENDİSİ-VARDİYA YÖNETİCİSİ BURHAN KAHVECİ ANLATIYOR…

Yayınlanma Tarihi : Google News
MEKATRONİK MÜHENDİSİ-VARDİYA YÖNETİCİSİ BURHAN KAHVECİ ANLATIYOR…

Gölcük, Kocaeli doğumlu olan ve eğitimini Gölcük Çakabey Anadolu Lisesi ve Karabük Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği bölümünde tamamlayan Burhan Kahveci, kariyerinde önemli adımlar atmış bir isimdir. Üniversite eğitimini takiben, elektrik ve termal sistemlerle ilgilenen bir yapı firmasında projelendirme ve satış mühendisi olarak çalışmıştır.

Daha sonra otomotiv sektörüne geçiş yaparak vardiya yöneticisi olarak görev almıştır. Mekatronik mühendisliğinin, makine, elektrik ve bilgisayar programlama mühendisliklerinin bir araya gelerek oluşturduğu bir disiplin olduğunu belirtmiştir. Bu disiplinin günümüz endüstriyel otomasyon sistemlerinde kritik bir rol oynadığını vurgulamıştır.

Kahveci, Mekatronik mühendisliği alanında çalışacak kişilerin analitik zekaya sahip olmaları ve iyi iletişim becerilerine sahip olmalarının önemine dikkat çekmiştir. Özellikle otomotiv sektörünün gelecek vaat eden bir sektör olduğunu ve genç mezunların sahada çalışarak tecrübe kazanmalarının önemli olduğunu belirtmiştir.

Bu bağlamda, Kahveci’nin kariyer yolculuğu genç mühendislere ilham olacak niteliktedir. Özellikle saha deneyiminin teorik bilgiyle bütünleşmesinin, başarılı bir mühendislik kariyerinin anahtarı olduğunu vurgulamıştır.

 

https://businesschanneldergi.com/business-channel-dergi-152-sayisi-cikti/