KEMAL KILIÇDAROĞLU CUMHURBAŞKANI ADAYI OLACAK MI?

KEMAL KILIÇDAROĞLU CUMHURBAŞKANI ADAYI OLACAK MI?

Aralık 24, 2021 14:40
KEMAL KILIÇDAROĞLU CUMHURBAŞKANI ADAYI OLACAK MI?
0

BEĞENDİM

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, kendisine Cumhurbaşkanı adayı olacak mısınız? Sorusu yöneltilince onurlu bir görev olduğunu vurgulayarak “İttifak görüş birliği içinde olursa tabii ki onurlu bir görev” ifadelerini kullandı. Millet İttifakı’nın 2023 seçimleri için Cumhurbaşkanı adayı henüz belli değil… CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na da bu konu soruldu.

“İTTİFAK GÖRÜŞ BİRLİĞİ İÇİNDE OLURSA…”

Gazetecilerin “Cumhurbaşkan adayı olacak mısınız?” şeklindeki sorusuna yanıt veren Kılıçdaroğlu erken seçimi işaret ederek, “İttifak görüş birliği içinde olursa tabii ki onurlu bir görev” dedi. Kılıçdaroğlu, “Erken seçim kararı alınırsa ittifak süratli bir şekilde aday belirler. Tahmin ediyorum her liderin kafasında bir isim vardır. Millet İttifakı’nda ekonomi, demokrasi ve parlamenter sisteme dönüş konusunda büyük bir mutabakat var. Şimdiden iktidara geldiğimizde hangi kararları, hangi sürede alacağımızla ilgili çalışmaları yapıyoruz.” dedi.
Başka partilerin Millet İttifakı’na katılımı ile ilgili de konuşan Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: “Kamu yönetimine süratle liyakatli kişileri atamamız gerekiyor. Güçlendirilmiş parlamenter sisteme ne sürede geçeceğimizi belirlememiz lazım. Bu çalışmaların hepsini yapıyoruz. Millet İttifakı’na başka partilerin dahil olması ittifak ortaklarının alacağı bir karar.” Kaynak: ensonhaber

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.