DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Kanada’da Mali Müşavirlik ve Finans Danışmanlığı Üzerine Nilgün Uzunhasanoğlu Deneyimi

Yayınlanma Tarihi : Google News
Kanada’da Mali Müşavirlik ve Finans Danışmanlığı Üzerine Nilgün Uzunhasanoğlu Deneyimi

Kanada’nın finansal dünyasında kadınların güçlenmesi ve iş dünyasına katılımı hızla artıyor. Tayyar’ın işkolik konuğu, Kanada’da 17 yıldır mali müşavirlik ve finans danışmanlığı yapan Nilgün Uzunhasanoğlu, bu alanda edindiği deneyimleri anlattı.

Nilgün, Kanada’da mali müşavirlik yapmanın Türkiye’den farklı olmadığını, işin temelinin para akışının hesaplanması olduğunu belirtiyor. İngilizce bilmeden önce yaşadığı zorluklara rağmen, şu anda bile Kanada’da iş yapmanın dil bariyerinin azaldığını ifade ediyor.

Mali müşavirlik kariyerine başlarken para kadar belirli bir hedefin önemli olduğunu vurgulayan Nilgün, Kanada’da mali müşavirlik sınavını geçerek başarı elde ettiğini ve iş kurduğunu paylaşıyor. Ayrıca, ülkedeki destekleyici iş yapma ortamının ve bilgiye erişimin kolaylığının önemli avantajlar olduğunu belirtiyor.

Nilgün, özellikle kadın yatırımcıların ve girişimcilerin Kanada’da fırsatlar bulabilecekleri ve desteklenecekleri bir ortamın olduğunu vurguluyor. Ülkenin küçük ve orta boy işletmeleri ve devletin, kadın girişimcileri ve projeleri desteklediğini söylüyor.

Sonuç olarak, Nilgün Uzunhasanoğlu’nun deneyimi, Kanada’nın finansal ve iş dünyasında kadınların güçlenmesi için olumlu bir örnek olarak dikkat çekiyor. Bu deneyim, Kadınların iş dünyasında daha aktif rol alması ve finansal alandaki potansiyellerini keşfetmeleri için ilham verici bir öykü sunuyor.