DOLAR32,5266% 0.23
EURO34,8870% 0.44
STERLIN40,7118% 0.61
FRANG35,7752% 0.48
ALTIN2.489,19% 1,09
BITCOIN2.001.901-4.464

İş Yeri Hekimi Mehmet Erol Özdemir: İş Sağlığı ve Güvenliği Konusunda Bilinçlenme Zamanı

Yayınlanma Tarihi : Google News
İş Yeri Hekimi Mehmet Erol Özdemir: İş Sağlığı ve Güvenliği Konusunda Bilinçlenme Zamanı

Kahramanmaraşlı iş yeri hekimi Mehmet Erol Özdemir, iş sağlığı ve güvenliği konusunda bilinçlenmenin önemini vurguladı. Özdemir, son yedi yıldır sektörde çalışmanın yanı sıra, işçilerle bir arada olmanın ve onlara hizmet etmenin kendisine ayrı bir gurur ve mutluluk verdiğini belirtti.

İş yerlerinde sağlık ve güvenlik alanında yapılan işlerin geniş bir yelpazede olduğunu ifade eden Özdemir, içtiğimiz sudan işçilerin işe uygunluğuna kadar her detayın önemli olduğunu vurguladı. Özellikle, iş hijyeni, bağımsız çalışma ve meslek hastalıklarının tespiti ve tedavisi gibi konuların öne çıktığını belirtti.

Özdemir, iş sağlığı ve güvenliği profesyonellerinin bağımsız bir çalışma sistemi benimsemesi gerektiğine dikkat çekti. Ayrıca, meslek hastalıklarının tanısının bağımsız kurumlar tarafından konulması gerektiğini vurguladı.

Türkiye’deki iş sağlığı ve güvenliği alanında atılması gereken adımlara da değinen Özdemir, sağlık eğitimlerinin önemine vurgu yaparak, bu konuda toplumun ve iş yerlerinin bilinçlenmesi gerektiğini ifade etti.

Özdemir’in açıklamalarıyla, iş sağlığı ve güvenliği konusunda bilinçlenmenin önemi bir kez daha gündeme geldi. İş yerlerinde daha güvenli ve sağlıklı bir çalışma ortamı için ilgili tarafların iş birliği yapması gerektiği vurgulandı.

YORUM YAP