DOLAR32,2701% 0.07
EURO35,0193% -0.07
STERLIN41,2593% 0.05
FRANG35,3849% 0.11
ALTIN2.446,02% -0,04
BITCOIN68.860,260.125

INTERINVEST ÜNİVERSİTESİ HOLDİNG TİCARET MÜDÜRÜ YUŞA BEDİR’DEN BAŞARI HİKAYESİ VE İŞ DÜNYASI İLE İLGİLİ DEĞERLİ TECRÜBELER

Yayınlanma Tarihi : Google News
INTERINVEST ÜNİVERSİTESİ HOLDİNG TİCARET MÜDÜRÜ YUŞA BEDİR’DEN BAŞARI HİKAYESİ VE İŞ DÜNYASI İLE İLGİLİ DEĞERLİ TECRÜBELER

Interınvest Üniversitesi Holding bünyesinde görev yapan Ticaret Müdürü Yuşa Bedir, Rusya’da doğup büyüdükten sonra Türkiye’ye gelerek Marmara Üniversitesi’nde eğitim almış ve ticaret hayatına 97 yılında adım atmıştır. Geniş bir sektör yelpazesinde deneyim kazanan Bedir, şu anda birçok ülkede şubesi bulunan, petrol, kimya, sağlık, inşaat gibi sektörlerde faaliyet gösteren
Interınvest Üniversitesi Holding’te Ticaret Müdürü olarak görev yapmaktadır.

Bedir, ticaret hayatına adım attığı dönemi Expo 97’de yaşadığı deneyimle hatırlayarak, o dönemde Kombasan Holding’de iş bulduğunu ve bu sayede farklı sektörlerde çalışma imkanı elde ettiğini ifade etti. Şu anki görevi hakkında detaylar veren Bedir, holdingin birçok sektörde faaliyet gösterdiğini ve Türk markalarını dünya çapında temsil ettiklerini belirtti.

Ticaret Müdürü, işleriyle ilgili gelen taleplerin genellikle Ortadoğu, Afrika ve Kuzey Asya’dan geldiğini açıklarken, sektörel çeşitlilik nedeniyle inşaat malzemelerinden kozmetiğe, makinelerden gıdaya kadar birçok alanda faaliyet gösterdiklerini dile getirdi. Bedir, bu çeşitliliğin işlerini zevkli kıldığını ve ülke ekonomisine büyük katkı sağladıklarını vurguladı.

Tecrübelerine dayanarak iş dünyasının zorluklarını teknik ve manevi olarak ikiye ayıran Bedir, teknik zorlukları gemi geçişleri, döviz dalgalanmaları gibi konularda yaşandığını belirtirken, manevi zorluklarda ise dürüst ve şeffaf olmanın önemine değindi. Günümüzde, ticaretin orta seviyede gerçekleştiği ve fırsatçılığın ön plana çıktığı bir dönemde, güvenilir ortaklar bulmanın zorluğuna dikkat çekti.

Bedir’in iş dünyasındaki keyifli yanlarından biri, bir yarış gibi düşündüğü ticaretin, başarıya ulaşmanın verdiği zevk ve motivasyon oldu. Empati yeteneği, iletişim becerisi ve güven oluşturma konularında güçlü olduğunu belirten Bedir, işlerini başarıyla yürütmenin temel unsurları arasında bunları gösterdi.

Son olarak, gençlere ve izleyicilere yönelik bir mesaj veren Bedir, şeffaf olmanın ve dürüstlüğün önemine vurgu yaparak, yapılan işten gurur duymanın, uzun vadeli ilişkilerin temelini oluşturduğunu ifade etti.