DOLAR32,2494% 0.07
EURO35,0152% 0.1
STERLIN41,3964% 0.53
FRANG35,2838% 0.09
ALTIN2.412,01% 0,09
BITCOIN67.328,40-2.818

İhraç sonrası CHP Bolu İl Başkanlığı Tanju Özcan’ın fotoğrafını çöpe attı

Yayınlanma Tarihi : Google News
İhraç sonrası CHP Bolu İl Başkanlığı Tanju Özcan’ın fotoğrafını çöpe attı

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın, CHP’den ihracının iptali için açtığı davada nihai karar verildi. Tanju Özcan’ın CHP’den ihracı kesinleşti.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın, CHP’den ihracı sonrası yaptığı itiraz başvurusunun Ankara 28’inci Asliye Hukuk Mahkemesi kararıyla reddedildi.

Atatürk’ün devrimlerini savunmaya çalıştığım için atıldım.

Duruşma sonrasında konuşan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, ” Sayın Kemal Kılıçdaroğlu şu an mutluluktan önüne gelene sarılıyordur. Atatürk’ün CHP’sinde kalabilmek için her türlü mücadeleyi yaptım. Ama ben Atatürkçü kaldığım için bu partiden atıldım.

Atatürk’ün devrimlerini savunmaya çalıştığım için atıldım. Geri dönmek için büyük mücadele verdim, Ankara’ya kadar da yürüdüm. Ancak bunların hiçbiri sonuç getirmedi. Maalesef partide söz sahibi olan bazıları dik durmadı, arkamda durmadı. Elimden geleni yaptım ancak bu karar kesinleşmiş oldu.

Söylediklerimden ve yaptıklarımdan pişman değilim. Kılıçdaroğlu’nun başarısız olduğunu ve istifa etmesi gerektiğini söyledim ve kendimi partinin kapısının önünde buldum. ”

Tanju Özcan’ın fotoğrafı çöpe atıldı

İhraç kararı sonrası CHP Bolu İl Başkanlığı binasında asılı bulunan fotoğrafı kaldırıldı. CHP Bolu Belediye Meclisi Üyesi İlkay Bayrak tarafından söküldü. Tanju Özcan’ın fotoğrafı çöpe atıldı.