DOLAR32,6229% 0.26
EURO34,8111% 0.32
STERLIN40,3216% 0.33
FRANG35,7504% 0.25
ALTIN2.416,73% -0,66
BITCOIN66.255,390.772

BTC BİLGİ TEKNOLOJİLERİ LİMİTED ŞİRKETİ FİRMA SAHİBİ NURTEN ERGÜN’ÜN RÖPORTAJI

Yayınlanma Tarihi : Google News
BTC BİLGİ TEKNOLOJİLERİ LİMİTED ŞİRKETİ FİRMA SAHİBİ NURTEN ERGÜN’ÜN RÖPORTAJI

BTC Bilgi Teknolojileri Limited Şirketi’nin kurucusu Nurten Ergün, bir röportajda şirketinin geçmişi ve gelecek vizyonu hakkında bilgiler paylaştı. Ergün, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümünden mezun olduktan sonra kurumsal hayatta çalıştığını belirtti ve 1993 yılında, 26 yaşında, kendi şirketini kurarak Almanya doğumlu olarak iş dünyasına adım attığını ifade etti. Şirketinin 30 yılı aşkın bir süredir faaliyet gösterdiğini vurgulayan Ergün, Avrupa ülkeleriyle olan bağlantılarını sürdürerek mümessillik bazında çalıştığını belirtti.

Dijital teknolojiler ve sürdürülebilirlik alanında faaliyet gösteren BTC Bilgi Teknolojileri’nin kurucusu olarak, Ergün, dijital teknolojilerin hayatımıza hızlı bir şekilde girdiğini ve özellikle pandemi döneminde dijitalleşmenin hız kazandığını vurguladı. Tekstil, mobilya, yer döşemesi, ambalaj ve reklam gibi birçok sektörde dijital teknolojilerin üretime hız, kalite ve esneklik kattığını ifade etti.

Ayrıca, ürünlerin üç boyutlu modellemeleri üzerinden müşterilere gösterilmesinin pazarlama süreçlerinde de etkin olarak kullanıldığını belirten Ergün, şirketinin Avrupa’da 11 farklı firmanın teknolojilerini Türkiye’de uygulayarak faaliyet gösterdiğini dile getirdi.

Sürdürülebilirlik konusuna da değinen Nurten Ergün, doğal kaynakların korunması ve çevre bilincinin yaygınlaştırılmasının önemine vurgu yaptı. Tekstil sektörünün su tüketimi konusunda ciddi bir sorumluluğu olduğunu belirten Ergün, sürdürülebilir teknolojilerin bu alandaki etkinliğine dikkat çekti. Aynı zamanda, plastik atıkların azaltılması ve geri dönüştürülmesi konusunda da şirketin çalışmalarını paylaştı.

Geleceğe dair beklentilerini dile getiren Ergün, genç neslin dijital teknolojilere yatkın olduğunu ve sürdürülebilirlik bilincinin gençler arasında daha yaygın olduğunu belirtti. İlerleyen zamanlarda daha fazla sürdürülebilir ve çevreci teknolojilerin geliştirilmesi ve kullanılmasıyla, sektörünün daha hızlı bir şekilde ilerleyeceğini öngördü.

Son olarak, Nurten Ergün gençlere ve iş hayatına yeni adım atanlara seslenerek, işlerini tutkuyla sevmelerini, hedefleri doğrultusunda ilerlemelerini ve dijital teknolojileri etkili bir şekilde kullanarak sürdürülebilir bir gelecek için çaba sarf etmelerini önerdi.