DOLAR32,2226% 0.12
EURO34,9999% 0.4
STERLIN41,1207% 0.55
FRANG35,2776% 0.24
ALTIN2.420,91% 0,46
BITCOIN68.120,000.151

BEYİN CERRAHİ UZMANI DR. OĞUZ BALKIŞ, BOYUN VE BEL FITIĞI TEDAVİLERİNİ AYDINLATIYOR!

Yayınlanma Tarihi : Google News
BEYİN CERRAHİ UZMANI DR. OĞUZ BALKIŞ, BOYUN VE BEL FITIĞI TEDAVİLERİNİ AYDINLATIYOR!

Beyin cerrahisi uzmanı Dr. Oğuz Balkış, boyun ve bel fıtığı tedavileri konusunda bilgilerini paylaştı. Özel bir hastanede görev yapan Dr. Balkış, bu rahatsızlıkların tedavi yöntemlerini detaylı bir şekilde açıkladı.

Bel fıtığına odaklanan Dr. Balkış, bu hastalığın sıkça görülen bir rahatsızlık olduğunu ancak her bel fıtığının ameliyat gerektirmediğini vurguladı. Ameliyatın genellikle %4’lük bir hasta grubuna önerildiğini belirten uzman, geri kalan vakaların ise ilaç tedavisi ve fizik tedavi gibi ameliyatsız yöntemlerle tedavi edilebileceğini ifade etti. Mikrocerrahi tekniği ile yapılan bel fıtığı ameliyatının detaylarını anlatan Dr. Balkış, ameliyat sonrasında hastaların hızla iyileşebildiğini ve bacak ağrılarının anında geçtiğini aktardı.

Ameliyatsız bel fıtığı tedavisi seçeneklerini de açıklayan Dr. Oğuz Balkış, ilaç tedavisi, fizik tedavi, nükleotom yöntemleri ve lazerle tedavi gibi çeşitli yöntemlerin kullanılabileceğini belirtti. Ancak, bazı durumlarda ameliyatsız yöntemlerin yeterli olmadığına dikkat çekti.

Boyunda görülen fıtıklara da değinen Dr. Balkış, boyun fıtığı ameliyatının bel fıtığı ameliyatından farklı olduğunu belirtti. Mikrocerrahi tekniği ile yapılan boyun fıtığı ameliyatının daha yüz güldürücü sonuçlar verdiğini ve tekrarlama ihtimalinin düşük olduğunu açıkladı.

Son olarak, beyin tümörleri konusuna da değinen Dr. Oğuz Balkış, tümörlerin genetik faktörlerle de ilişkili olabileceğini belirtti. Beyin tümörlerinin belirtileri arasında baş ağrısı, bayılma nöbetleri ve diğer nörolojik semptomların bulunduğunu ifade etti. Tümör tedavisinde cerrahi müdahale, radyoterapi ve ışın tedavisi gibi yöntemlerin kullanılabileceğini söyledi.

Dr. Oğuz Balkış’ın paylaştığı bilgiler, boyun ve bel fıtığı gibi sorunlara dair geniş bir perspektif sunarak izleyicilere bilgilendirici bir rehberlik sağladı.