DOLAR32,5185% 0.21
EURO34,8485% 0.33
STERLIN40,6975% 0.58
FRANG35,7936% 0.54
ALTIN2.487,69% 1,03
BITCOIN2.011.025-3.584

Bahçeşehir Üniversitesi Mezunu Seyithan Alkan, DevOps Mühendisi Olarak Sektöre Yön Veriyor

Yayınlanma Tarihi : Google News
Bahçeşehir Üniversitesi Mezunu Seyithan Alkan, DevOps Mühendisi Olarak Sektöre Yön Veriyor

Yazılım Geliştirme ve İşletme Süreçlerini Birleştiren DevOps Alanında Seyithan Alkan’ın Tecrübesi
Bahçeşehir Üniversitesi Matematik Bilgisayar bölümü mezunu olan Seyithan Alkan, 9 yıldır farklı sektörlerde iş tecrübesi edinmiş deneyimli bir DevOps mühendisidir. Alkan, yakın zamanda verdiği röportajda kariyerine nasıl başladığını ve bu alanda elde ettiği deneyimleri paylaştı.

Alkan, DevOps’un geliştirme ve işletme süreçlerini birleştiren bir meslek dalı olduğunu ve şirketler için bir kültür oluşturduğunu vurguladı. Süreçlerin otomatize edilmesi, altyapının optimize edilmesi ve monitör edilmesi gibi görevleri üstlendiğini belirtti.

Gelecekte, teknolojinin ve yazılımın gelişmesiyle yapay zeka gibi yeni teknolojilerin entegrasyonunu hedefleyen Alkan, DevOps alanında kendini sürekli geliştirmeyi ve yeni teknolojileri öğrenmeyi sürdürüyor.

Alkan, gençlere ve bu mesleği seçmeyi düşünenlere de tavsiyelerde bulundu. Analitik düşünme, sabır, stres anında çözüm üretebilme ve İngilizce gibi yeteneklerin yanı sıra, yeni teknolojileri öğrenmeye ve kendini sürekli geliştirmeye önem verilmesi gerektiğini belirtti.

Seyithan Alkan’ın tecrübeleri ve gelecek vizyonu, DevOps alanında kariyer yapmayı düşünenlere ilham kaynağı olmaya devam ediyor.