DOLAR32,2701% 0.07
EURO35,0193% -0.07
STERLIN41,2593% 0.05
FRANG35,3849% 0.11
ALTIN2.446,02% -0,04
BITCOIN68.860,260.125

AKADEMİSYENLİK YOLCULUĞU: BURAK ÖZDEMİR’İN ARAŞTIRMA GÖREVLİSİLİK DENİZİNDEKİ İZİ

Yayınlanma Tarihi : Google News
AKADEMİSYENLİK YOLCULUĞU: BURAK ÖZDEMİR’İN ARAŞTIRMA GÖREVLİSİLİK DENİZİNDEKİ İZİ

Söyleşinin konuğu olan Burak Özdemir, 1993 yılında Karadeniz’de doğduğunu belirtti. Lisans eğitimine Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde başlayan Özdemir, çifte ana dal yaparak Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden de ikinci bir diploma almıştır.

Amerika’da iş deneyimi kazandıktan sonra yüksek lisans eğitimine devam eden Özdemir, şu anda Bahçeşehir Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olarak görev yapıyor ve yaklaşık dört yıldır bu alanda çalışıyor.

Özdemir, akademisyenlik kavramını antik Yunan’dan günümüze uzanan bir süreç olarak tanımlayarak, akademisyenlerin bilimsel düşünceyi teşvik eden, bilgi arayışında olan ve elde ettikleri bilgiyi paylaşan kişiler olduğunu vurguladı.

Araştırma görevlisi olabilmek için belirli kriterlerin yanı sıra kişisel özelliklerin de önemli olduğunu belirten Özdemir, araştırmayı seven, bilgi edinme ve aktarma konusunda tutkulu, sorgulayıcı ve eleştirel düşünebilen kişilerin bu alanda başarılı olabileceğini ifade etti.

Bu söyleşi, akademisyenlik kariyerine ilgi duyan ve araştırma görevlisi olmayı hedefleyenler için değerli bir kaynak niteliği taşıyor. Özdemir’in deneyimleri ve değerli görüşleri, akademik kariyer yolunda ilerleyenler için yol gösterici nitelikte.